(c) http://www.enterair.pl/ |
Warto się ubrać w luźne, wygodne rzeczy. Podczas lotu ciśnienie atmosferyczne w kabinie jest znacznie niższe niż na powierzchni ziemi, choć wyższe niż na zewnątrz samolotu. Zazwyczaj mówi się, że w samolocie czujemy się jak na alpejskich szczytach (choć oczywiście bez zmęczenia wspinaczką). Jeśli ktoś ma kłopoty z ciśnieniem lub krążeniem, warto, by spytał swojego lekarza o zalecenia. Zmiany ciśnienia odczuwa się najmocniej tuż po starcie i krótko przed lądowaniem. Mogą się zatykać uszy, jak podczas jazdy szybką windą. Najlepszy sposób na poradzenie sobie z tą dolegliwością to ssanie landrynki lub innego twardego cukierka.
Lot potrwa około 4 godzin. Podczas startu i lądowania należy siedzieć w swoim fotelu i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Kiedy sygnalizacja "Zapiąć pasy" zostanie wyłączona, warto od czasu do czasu wstać z fotela i przespacerować się po pokładzie. To pomoże rozprostować nogi i zapobiegnie ich cierpnięciu. W dłuższych lotach pasażerowie są zachęcani nawet do gimnastyki :)
Macie może jakieś własne doświadczenia z latania? Podzielcie się nimi w komentarzu.
Ciekawostki
Loty na świecie w czasie rzeczywistym: Flightradar24 Na tej stronie będzie można prawdopodobnie śledzić Wasz lot podając w okienku wyszukiwania jego numer (znajdzie się na blogu krótko przed Waszą podróżą).
Piloci i obsługa lotniska są w nieustannym kontakcie radiowym. Możecie posłuchać, o czym sobie rozmawiają :)
Kraków - kontrola zbliżania i wieża
Warszawa - kontrola zbliżania (approach) i wieża (tower)
(żeby ich posłuchać, trzeba kliknąć w zielony przycisk LISTEN)
A tu możecie zobaczyć, jak będzie wyglądało Wasze lądowanie na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie z fotela kapitana Waszego samolotu
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz